X

احتمال ناموفق بودن جراحی لاغری چقدر است؟

09128012630 کارشناس فروش
احتمال ناموفق بودن جراحی لاغری چقدر است؟

یکی از گزینه هایی که افراد چاق برای رهایی از چربی هی زائد به آن فکر می‌کنند، جراحی لاغری است. جراحی های لاغری با وعده کاهش وزن سریع و بهبود بیماری های مرتبط با چاقی، به یک راه نجات تبدیل شده‌اند. درست است که همیشه این جراحی ها با شکست مواجه نمی‌شوند اما باید احتمال شکست آن را در نظر داشت. در این مطلب، عوامل مؤثر در شکست جراحی چاقی را بررسی می‌کنیم.

اسلیم مارکت
اسلیم مارکت

منظور از موفقیت یا شکست عمل جراحی لاغری چیست؟

در ابتدای کار باید بدانید که چه عواملی باعث شکست و یا موفقیت جراحی های لاغری می‌شود. به طور کلی، جراحی لاغری در صورتی موفقیت آمیز به شمار می‌رود که بیمار کاهش وزن قابل توجهی داشته باشد و در بیماری های مرتبط با چاقی پیشرفتی مشاهده شود. شکست در جراحی های لاغری را می‌توان با عوامل مختلفی از جمله افزایش وزن مجدد، رفع یا درمان ناکافی بیماری‌های مرتبط با چاقی، بروز عوارض جراحی لاغری و آسیب های روحی احتمالی پس از آن مشخص کرد.

علت شکست عمل جراحی لاغری چیست؟

در اکثر مواقع بیشتر عمل های لاغری با موفقیت و بدون مشکلی انجام شده و نتایج قابل قبولی هم داشته است. خوشبختانه امروزه با پیشرفت متد و دستگاه های پزشکی درصد موفقیت عمل های لاغری افزایش یافته و نتایج خوبی هم به دنبال داشته است.

با این حال عوامل مختلفی که می‌توانند در شکست عمل جراحی تاثیر داشته باشند را باید در نظر داشت. این عوامل به ندرت بروز می‌کنند اما اگر بروز کنند یعنی جراحی لاغری با شکست مواجه شده است.

ارزیابی ناکافی پیش از عمل لاغری

یکی از عواملی که جراحی لاغری را با شکست مواجه می‌کند، انتخاب و ارزیابی نادرست یا ناکافی بیمار قبل از عمل است. بیماران ممکن است به اندازه کافی برای تغییرات فیزیکی، روانی و شیوه زندگی جدید آماده نباشند. همین مورد می‌تواند بسیار در نتایج جراحی تاثیر بگذارد. همچنین اگر بدون آزمایش و بررسی دقیق آن بیمار جراحی شود ممکن است جراحی لاغری با شکست مواجه شود.

عدم تغییر سبک زندگی

برخلاف تصورات افراد با انجام جراحی های لاغری یک شبه لاغر نخواهید شد. برای موفقیت بیشتر در این عمل و ماندگاری آن نیاز است تا در شیوه زندگی از جمله اصلاح رژیم غذایی و فعالیت بدنی خود تغییراتی به وجود آورید. عدم رعایت هر یک از دستورات و توصیه های پزشک معالج می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

بروز عوارض جراحی و چالش های بعد از عمل

درست است که جراحی های لاغری دارای مزایای بسیار زیادی هستند اما گاهی عوارض بلند مدتی با خود به همراه دارند که ممکن است ماندگار باشند. در روش جراحی لاغری باز، عوارض جانبی مانند درد شدید پس از جراحی، بازگشت کند تر به فعالیت های روزانه، افزایش احتمال نیاز به در آوردن طحال و بیماری های شکمی گزارش شده است که بروز هر یک می‌تواند بسیار خطرناک باشد و برای درمان نیاز به یک مدت طولانی داشته باشد.

برای جلوگیری از چالش جراحی لاغری چه راهی مناسب است؟

آسان ترین و کم دردسر ترین روشی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، استفاده از دستگاه لاغری است. دستگاه های لاغری بدون هیچ عوارض و دردی می‌توانند با امواج اولتراسونیک به چربی های سرسخت شما نفوذ کنند و در مدت زمان کمی باعث کاهش سایز شوند. برای استفاده از دستگاه های لاغری نیاز به هیچ نوع بیهوشی نیست و بعد از استفاده اصلاً نیاز به استراحت و یا دوره نقاهت نخواهید داشت. برای قسمت های مختلف بدن دستگاه های لاغری مخصوصی وجود دارد که با انجام مراحل درمان و در کنار آن رعایت رژیم غذایی مناسب می‌توانید به اندام و سایز دلخواه خود دست پیدا کنید.

برای خرید دستگاه لاغری می‌توانید از خدمات فروشگاه اسلیم مارکت استفاده کنید. این مجموعه آماده ارائه مشاوره و راهنمای خرید دستگاه لاغری به صورت حضوری و آنلاین می‌باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید